Bezpečná investice? Dodržujte tyto pravidla!

vydáno 18.09. 2013 • Investice • zobrazeno 3077x

Když se rozhodnete investovat, je to velká věc. Je nutné si investice ohlídat a udělat vše dobře. Přeci jen, chcete investicí vydělat nějaké peníze, ne je prodělat. Prodělat je můžete velmi snadno a velmi rychle a někdy i pořádný balík. A kdo by chtěl během chvíle přijít o peníze? Asi nikdo. Všichni chtějí s investicemi vydělat a to co nejvíce. Ovšem při investování hrajete skoro vždycky s velkým rizikem. Nevíte, zda investice vyjde, zda akcie klesnou, zda komodity budou ty pravé a podobně. Nikdo vám předem nezaručí, že ta vaše investice je ta pravá a pokud vám někdo řekne, že ta jeho investice či ten jeho typ je "opravdu ten pravý a stoprocentní", většinou se vás snaží jen okrást či se obohatit, ale na svůj úkor. Investicím musíte rozumět, něco si o tom dopředu načíst, navštívit nějaký seminář a podobně. Je to totiž velmi složitá věc, a jelikož to jsou peníze, vaše peníze nevyplácí se riskovat či se řídit pocity. Emoce a pocity jsou v obchodu vůbec ty nejhorší a do obchodu zkrátka nepatří a nikdy patřit nebudou. Do obchodu patří analytické myšlení, logické myšlení a ne emoce. To, že "cítíte" že vám investice vyjde je naprostý nesmysl a naprostá blbost. I když vám to třeba jednou, nebo dvakrát vyjde. Opravdu moc na intuici nespoléhejte.

Ovšem jak investovat? Jak investovat tak, aby, jste neprodělali? Tak to dost dobře zaručit nikdy nejde, ovšem jde riziko alespoň trošku snížit a to se hodí vždycky. Tak tedy jak bezpečně investovat? Jsou pravidla, kterými je dobré se řídit, když chcete investovat bezpečně. Zde jsou čtyři pravidla, kterými je dobré se řídit.

1. ROZLOŽTE FINANCE

Můžete být přesvědčeni o výhodnosti investice, můžete vědět, že investice, je ta pravá, může vám plno lidí říkat, že ten jejich typ je "zaručený", nikdy jim nevěřte a na své přesvědčení moc nedejte. Situace se totiž může vyvinout úplně jinak a pak spláčete nad prodělkem. Úspěch investování nespočívá v tom, že všechny peníze vložíte na jednu investici, ale finance rozložíte do několika investic. Pokud dáte finance na jednu investici, proděláte a pak jsou všechny peníze pryč. Pokud finance rozložíte do více investicí (tři a více) máte šanci, že pár investic určitě vyjde, a ty které nevyjdou, tak nebudou tak moc velký propad. Zkrátka a dobře, peníze si rozdělte a investujte do několika investic. Snižujete tím tak riziko a to se vám vyplatí.

2. KAM INVESTOVAT

To je také velmi důležité. Je mnohem lepší investovat do více investic. Například cenné papíry, komodity, akcie, podílové fondy, nemovitosti a podobně. Dobré také je, investovat do různých odvětví a nespecializovat se pouze například na oděvní průmysl či na jiný průmysl.

3. PRAVIDELNOST

Pravidelnost investování je také důležitá a to velmi. Nezkušení investoři mnohdy kupují investice tehdy kdy jejich cena hodně roste. Obvykle, ale tyto investice nakoupí tehdy, kdy je jejich cena nejvyšší. Jakmile je koupí, jejich cena začne klesat a vy tak přicházíte o finance a proděláváte. Odmítáte si však připustit, že proděláváte. Poté investici prodáte, ovšem ona je většinou už na své nejnižší hranici, jakmile ji prodáte, má tendenci zase stoupat.

4. TRPĚLIVOST

Nesnažte se zbohatnout. O tom investice nejsou. Samozřejmě na nich vyděláváte, to určitě ano, ale pokud si přejete rychle a bez práce zbohatnout, raději si podejte sportku či kupte los. Investujte dlouhodobě a pravidelně. Bude to pro vás časově a finančně mnohem efektivnější a sníží se o něco riziko. Musíte být s investicemi trpěliví a neúspěch vás nesmí nijak ublížit či položit. Není všem dnům konec.

Tak co? Naučili jste se něco z našeho článku? Dozvěděli jste se nové informace? Víte už více o tom, jak investovat a jak bezpečně investovat a neprodělat víc, než bude nezbytně nutné?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Investice'
Tipy na jiné články