Porouchala se vám lednička a nemáte jen tak finance na to, aby, jste si koupili novou? Porouchala se vám pračka, ale peníze na novou nejsou k mání? Najednou se s vámi rozloučila televize a na novou musíte začít šetřit? Takové situace se lidem stávají běžně, porouchá se vám spotřebič, který už máte doma nějakou dobu a používáte jej dlouho. Obvykle se to stane zrovna ve chvíli, kdy to nejméně čekáte a kdy nemáte finance na to, aby, jste ihned šli a koupili si novou. Jenže, co teď? Bez ledničky a pračky přece fungovat nemůžete. Kam si dáte všechno jídlo, venku být nemůže, zkazilo by se. V čem budete prát, nemůžete chodit ve špinavém oblečení a prát v ruce se dá, ovšem jen takové menší prádlo.
Ručníky, kalhoty a podobně prát v ruce nemůžete. Nevyperou se tak dobře jako v pračce. V takové chvíli si můžete koupit nezbytné vybavení na splátky. Nebo, nekupovat na splátky, nepřeplácet produkt, ale zaplatit celou částku. Chcete vědět jak? No zařídíte si kontokorent, ten vám pomůže vyřešit tuto situaci a vy budete tak už během jediného dne schopni koupit si to, co nutně potřebujete do domácnosti.
Kontokorent je služba, kterou nabízí snad všechny banky na, které se v tuto chvíli obrátíte. Je to taková rychlá finanční pomoc, kterou si můžete sjednat prakticky u jakékoliv banky. Když píšu slovíčko rychlá finanční, pomoc je to opravdu tak. Sjednání kontokorentu je velmi rychlé, a pokud si jej sjednáte, ještě týž den budete mít peníze k dispozici, takže opravdu velmi rychlá. Je to vlastně takové "zajetí" s kontem do mínusu, kdy vám peníze banka poskytne. Kontokorent si můžete u většiny bank zřídit zdarma, některé ovšem poplatky mají, a pokud už jej zřízený máte, nemusíte o něj nijak žádat, stačí prostě peníze čerpat.
Kontokorent se od půjčky výrazně liší tím, že splácet můžete začít až tehdy, kdy budete chtít. Peníze se musí dorovnat vždy do určitého data. Záleží na tom, jak která banka má podmíky. Některé má podmínku splacení rok, druhá půl roku, třetí nemá podmínku, kdy peníze splatit. Záleží na každé bance, u které sjednáváte kontokorent. Čili v praxi, vyberete si část financí, které potřebujete. Vrátíte je až ve chvíli, kdy budete finance zase mít, nejpozději však do jednoho roku od data čerpání. Výodou také je to, že pokud vám na stejný účet, kde máte kontokorent, chodí výplata, automaticky se kontokorent dorovná. A vy zase můžete kontokorent čerpat. Tím, že se finance celé dorovnají, se také změní datum čerpání a zase se počítá od tohoto data.
U kontokorentu je potřeba také dávat si pozor na úrokovou sazbu. Ta je také různá, podle toho u jaké banky si kontokorent zřizujete. Rozmezí úrokových sazeb je opravdu velmi rozdílné. Rozpětí je od devíti procent do jednadvaceti procent. Poté navíc ještě u kontokorentu platíte pravidelné poplatky, které mohou být různě vysoké. Některé banky je neúčtují, ovšem to je jen hrstka.
A kolik, že vlastně můžete u kontokorentu čerpat? To je také velmi individuální a záleží na bance, u které vše zřizujete. Obvykle se tyto částky pohybují okolo pěti tisíc výše. Některé banky přiznávají kontokorent podle vašeho měsíčního příjmu, aby si zajistili, že jste schopni tuto částku splatit. Částky se tak pohybují okolo třiceti, padesáti až sto tisíc korun českých. Kontokorent si můžete také v průběhu jeho čerpání zvýšit. V praxi to znamená, že přijdete do banky a požádáte o zvýšení kontokorentu z pěti tisíc na částku, kterou chcete. Pokud dobře splácíte a včas splácíte, pak by neměl být problém, ovšem banka vám kontokorent nemusí povolit z důvodu, že nesplácíte pravidelně. Zkrátka máte špatnou platební morálku.