Již mnoho Čechů pochopilo, že je správný čas změnit povinné ručení

vydáno 18.12. 2015 • Tipy a rady • zobrazeno 2561x
Již mnoho Čechů pochopilo, že je správný čas změnit povinné ručení

Českem denně jezdí 7 277 165 vozidel. Je to ohromné číslo. Platí pak, že každé z nich by mělo být pojištěno. Kdo tak neudělá, hrozí mu pokuta až 40 000 Kč.

To naštěstí pojištěnci chápou. Aktuálně jezdí Českem 7 277 165 pojištěných vozidel. Mezi nimi je i to vaše. A stejně jako vy, i ostatní řidiči každou chvíli přemýšlejí, jak nejlépe na čemkoliv ušetři. A my pro vás mám skvělou zprávu. Pokud vám nevyhovuje zbytečně ztrácet peníze z kapsy, zřejmě i vy budete moci v dnešních dnech ušetřit na povinném ručení.

Statistiky nehodovosti, aneb proč je povinné ručení důležité

Nejdříve si řekněme, k čemu je vlastně povinnost ručení za své vozidlo dobrá. Obecně řečeno každé pojištění má pomoci pojistníkovi v kritické situaci.

Schválně se zamyslete prosím, jak dlouho aktivně jezdíte? Je to několik let nebo několik desítek let? Je třeba vás upozornit, že za posledních 20 let se na českých silnicích událo 3 199 172 nehod. To je neuvěřitelné číslo. A ještě neuvěřitelnější je souhrnná škoda za toto období. Je větší než 138,5 miliardy korun. A právě z toho důvodu je třeba rozmyšlení si nejlepší varianty povinného ručení skutečně důležitou záležitostí.

Kroky ke zlepšení vašeho povinného ručení

Existuje několik kroků, které by měli vést k výběru mnohem lepšího povinného ručení, než současně máte. Těžko říct, jestli jste s touto věcí srozuměni, nicméně dnešní dny klesají ceny povinného ručení u českých srovnávačů povinného ručení o stovky korun ročně. Jestli jste někdy přemýšleli nad zlepšením ceny a kvality, přichází ten správný čas. Pojďme tedy k těm krokům ve vašem rozhodování.

Definujte si priority

Je důležité hned na začátku zjistit, zda chcete hlavně ušetřit, nebo zda chcete zvednout kvalitu povinného ručení, například s ohledem na vaše nové a krásné auto.

Identifikujte své největší problémy

K povinnému ručení lze připojit mnoho doplňkových služeb. Víte-li například, že vaše auto je konstrukčně stavěné tak, že trpí na trefení kamínků do skel, tak si je připojistěte. Připojistit můžete například zavazadla, střet se zvěří nebo živel. V případě nouze se vám může hodit právní ochrana, náhradní vůz, asistenční služby.

Jděte na web důvěryhodného srovnávače povinného ručení

To je důležitá část. Již dávno neplatí, že si musíte ničit svůj volný čas obíháním pojišťoven a hledáním toho nejlepšího. Namísto toho tu jsou srovnávače. Doporučit můžeme například Porovnej24.cz, což je společnost s historií a desítkami tisíc spokojených zákazníků. Navíc Porovnej24.cz stále rozšiřuje portfolio nabízených společností, proto je možné, že ve chvíli, kdy čtete tento článek, zrovna nějaká přibyla. Navíc důvěryhodný srovnávač se pozná podle možnosti zákaznické linky. A právě telefonisté Porovnej24.cz vám se vším ohledně povinného ručení rádi poradí.

Připravte si veškeré údaje

K uzavření povinného ručení je třeba si přichystat všechny potřebné doklady. Jedná se o občanský průkaz, řidičský průkaz, technický průkaz pojišťovaného vozidla. Dále je třeba vědět počet měsíců bez nehody a počet zaviněných nehod.

Najděte tu nejlepší nabídku

Podle již provedených správných kroků pro vás nebude těžké najít něco, co vám vyhovuje.

A teď si jděte užívat zlepšení

Pokud jste se drželi výše uvedených kroků, je možné, že jste si pořídili násobně lepší produkt, než který jste do teď měli. Pocit ušetřených peněz, které teď můžete využít na investování do něčeho, co vám udělá radost, je úžasný, že? Navíc uzavřením výhodnější smlouvy se mnohem více zabezpečíte. Vašemu životu ubyl další problém. Gratulujeme!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články