Konsolidace, aneb sloučení půjček do jedné

vydáno 23.09. 2015 • Půjčky a hypotéky • zobrazeno 2455x

Splácíte několik půjček nebo úvěrů najednou, nestíháte je splácet a už se v tom ani nezvládáte orientovat? Pak je pro vás vhodná tzv. konsolidace půjček, tedy sloučení půjček do jedné velké zastřešující půjčky. 

Jedna půjčka, méně poplatků

Díky konsolidaci tak budete splácet pouze jednu jedinou půjčku a tím ušetříte nejen na poplatcích za vedení několika úvěrů, ale také si navíc můžete novou půjčku upravit podle svých potřeb. Slučovat můžete nejen běžné půjčky, ale i některé další finanční produkty, jako například kontokorentní úvěry nebo kreditní karty. V případě, že máte problém s měsíční výší splátek, můžete si je snížit na požadovanou úroveň. A navíc si ještě můžete zažádat o navýšení půjčky a získat tak dodatečné finance.

Výhody sloučení půjček

Konsolidace má hned několik výhod, díky nimž se o sloučení vyplatí uvažovat. Asi největší výhodou je to, že po sloučení platíte měsíčně nižší splátku, než kolik jste museli platit celkem za všechny půjčky dohromady před konsolidací. Tímto sloučením tak ušetříte za poplatky spojené s vedením půjček. Další nespornou výhodou je zjednodušení Vašich účtů. Nemusíte si už více dělat starosti s tím, zda jste na nějakou splátku nezapomněli, budete mít pouze jednu jedinou půjčku. A v neposlední řadě je pro klienty velmi přínosná možnost nastavit si individuálně parametry nové půjčky, tedy výši splátek, dobu splácení nebo den, ke kterému se budou splátky hradit.

Poskytovatelé konsolidací

Konsolidaci dnes nabízí nejen klasické bankovní instituce, jako například Česká spořitelna nebo Komerční banka, ale i menší banky, např. Air Bank či ZUNO. Konsolidaci půjček nabízejí ale i nebankovních společností. Patří mezi ně např. Cetelem, Home Credit nebo Cofidis. Banky obvykle konsolidují dluhy do 600 tisíc korun, v některých případech až do výše 1 milionu korun, počet slučovaných úvěrů zde nehraje roli.

Sloučení u nebankovních společností je výhodně především pro ty žadatele, kterým konsolidaci zamítla banka. Tyto společnosti mají i trochu jiné požadavky, a tak u nich na půjčku dosáhne více lidí než u bank. 

Abyste mohli konsolidovat půjčky, potřebujete občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, tedy řidičský průkaz, cestovní pas nebo rodný list. Dále si připravte veškeré dokumenty týkající se Vašich půjček, všechny smlouvy nebo aktuální vyčíslení úvěrů a také doklad o trvalých příjmech. V případě, že se jedná o dluhy z kontokorentu, budete potřebovat smlouvu nebo potvrzení o schválené výši a u dluhů z kreditních karet si připravte výpis z úvěrového účtu.


Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články