Máte více půjček? Využijte jejich konsolidaci a ušetřete

vydáno 15.10. 2014 • Tipy a rady • zobrazeno 3298x

Splácíte několik spotřebitelských úvěrů, hotovostní půjčky, ale třeba i kontokorenty nebo dluhy na kreditních kartách? Potom nejenom, že v tom můžete mít výrazný zmatek, ale také pro vás nemusí být z hlediska úroků takové splátky výhodné. Pokud totiž chcete ušetřit, je ideální možností konsolidace půjček. Ta by se dala definovat jako jejich sloučení. Pro vás by to v budoucnu znamenalo, že všechny dlužné částky by se sečetli a sjednotily, byl by vytvořen nový splátkový kalendář, a podle něho byste už hradili pouze jednu jedinou splátku měsíčně. A tak byste nejenom ulevili vaší hlavě a starostem, ale často i peněžence.

Konsolidace může pomoci ušetřit

Proč ale tuto možnost zvolit primárně? Hlavně z toho důvodu, že můžete ušetřit. V první řadě je to na samotných úrocích, které tak mohou být po sloučení o mnoho nižší, než v rámci původních půjček. Dále ale může nejvýhodnější konsolidace půjček zajistit i to, že měsíčně výrazněji ulevíte vašemu rozpočtu, jelikož se sníží celková výše splátky, než byl v minulosti součet těch jednotlivých. I to je samozřejmě jedna velká výhoda, pro kterou klienti danou možnost také velmi často využívají. Poté už se nemusejí bát toho, že by jejich rozpočet byl výrazně našponovaný, a mohou tak hospodařit s mnohem větší částkou.

Co když přijde nečekaný výdaj?

I přesto, že výrazně ulevíte vašemu rozpočtu, může dojít k tomu, že dojde k nečekanému výdaji. V takovém případě se samozřejmě hodí vědět, kde si můžete půjčit pár tisíc, abyste aktuální situaci překonali. V tomto směru vám pomůže portál Kdepujcit.cz, který vám nabídne přehledné porovnání těch nejvyužívanějších a nejvýhodnějších půjček na našem trhu. Díky němu tak zachráníte váš rodinný rozpočet, a to tím, že si vyberete výhodnou krátkodobou půjčku, kterou za pár dní nebo týdnů bez jakýchkoliv problémů vrátíte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články