Odborníci radí: Jak zaručeně zaujmout na Airbnb a vydělat krátkodobým pronájmem i v "období sucha"?

vydáno 02.01. 2019 • Tipy a rady • zobrazeno 2065x

Zaregistrovali jste svůj byt na Airbnb, ale prvotní nadšení z vás opadlo v momentě, kdy jste spočítali měsíční výnos? Pokud se vám nedaří dosáhnout očekávané obsazenosti, pravděpodobně jste jen něco podcenili. Problematiku jsme konzultovali s odborníky z Letmeinn – budete-li se řídit jejich radami, dočkáte se mnohem většího zájmu ze strany hostů.

Dobrá fotografie vzbudí zájem

Na Airbnb je jen v Praze více než deset tisíc nabídek krátkodobého pronájmu. Proč by si měli nároční hosté vybrat právě váš apartmán? Počítejte s tím, že si důkladně prohlédnou fotografie a je jen na vás, zda na profil umístíte rozmazané snímky z mobilu, nebo si domů pozvete profi fotografa. Budete se divit, jaké divy udělá pár kvalitních fotek!

Uklidit nestačí, byteček musí mít šmrnc

Čistý a uklizený byt je základ. Ale na to, abyste prorazili mezi tvrdou konkurencí, budete potřebovat větší kalibr. Než se dostaví fotograf, nechte si interiéry nastylovat a oživit. Klíčové slovo je home staging – specialista dokáže vaši nemovitost proměnit k nepoznání.

Jděte proti proudu

Stále máte pocit, že váš apartmán vypadá jako tisíce jiných? Mějte na paměti, že turisté míří do Prahy za zážitky – tak jim ho dopřejte již v rámci ubytování. Myslíte-li to s krátkodobým pronájmem vážně, nebojte se větších investic. Sázkou na jistotu může být některý ze specifických stylů bydlení. Anebo přítomnost nevšedního zařízení – co třeba kulečníkový stůl nebo stolní pinball?

Svěřte byt do správy odborníkům

Připadá vám snad správa Airbnb časově náročná? Delegujte ji na Letmeinn. Profesionálové se postarají o nafocení, propagaci i kontakt s hosty. A v případě zájmu zajistí i veškerý servis ohledně samotného bydlení – od pravidelného úklidu až po opravy.

Podrobnosti a ceny za správu Airbnb najdete na letmeinn.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články