Pojištění jako forma spoření a proč se vám vyplatí?

vydáno 26.08. 2021 • Tipy a rady • zobrazeno 647x

Rádi si své finance spoříte a ukládáte na horší časy? Než utratíte korunu, tak ji dvakrát obrátíte v ruce a ujistíte se, že koupi opravdu provedete? V případě, že jste spořiví a myslíte na budoucnost, rozhodně se vám vyplatí sjednat si pojištění odpovědnosti.

Odpovědnost za škodu

Pojištění odpovědnosti za škodu se vyplatí všem. Malé nehody se totiž stávají bez ohledu na to, zda jste zodpovědní a uvědomělí nebo se občas chováte jako slon v porcelánu. Ze statistik vychází, že v České republice řešil nějaké potíže spojené s nehodou každý druhý obyvatel. Pojištění odpovědnosti se navíc dělí do několika kategorií. Buď si můžete sjednat pojištění odpovědnosti za škodu pro občana, nebo pro zaměstnance.

Občan versus zaměstnanec

Pojištění pro občana vás chrání ve vašem každodenním životě. Omylem v obchodě najedete s nákupním vozíkem do vitríny s mléčnými výrobky, vysklíte ji, a ještě zničíte několik desítek litrů mléka? Vaše pojišťovna se o to postará. Pojištění pro zaměstnance vás pro změnu chrání ve vašem zaměstnání. Pokud při výkonu své práce omylem způsobíte škodu svému zaměstnavateli, s pojištěním odpovědnosti můžete být v klidu a pohodě. ERGO pojišťovna dokonce nabízí i pojištění pro piloty.

Porovnejte si jednotlivé nabídky

A protože si pojištění sjednáváte na několik let, rozhodně doporučujeme, ať si zvolíte tu nejlepší variantu. Speciálně k účelům porovnávání jednotlivých nabídek vznikly srovnávače, s jejichž pomocí zjistíte, která nabídka je pro vás nejvýhodnější.

Každý den nemůže být posvícení a někdy holt má každý z nás den blbec. Aby vám ale nevstávaly vlasy na hlavě hrůzou z toho, jaké nešťastné nehody způsobíte, pojistěte se a dopřejte si díky tomu klidné spaní. A ještě dobrá zpráva na závěr: pojištění odpovědnosti se vztahuje na celou vaši rodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články