Pokud nechcete na burze obchodovat sami, najměte si obchodníka

vydáno 12.09. 2013 • Investice • zobrazeno 2802x

Obchodování na burze je poměrně časově náročné. U burzy musíte sedět od chvíle, kdy se otevře, do doby než zavře. A musíte? ANo, když tak neučiníte, nejspíše proděláte a to nechce nikdo z nás. Na burzu by neměl chodit někdo, kdo o ní nemá ani páru a neví jak obchodovat, jak platit poplatky, že je nutné si otevřít obchodní účet. Ten kdo nečte výroční zprávy, neshání si informace o firmách, o cenách a podobně. Pokud jdete na burzu s tím, že snadno a rychle rozmnožíte své finance, nedočkáte se. Obvykle takovíto lidé své finance proinvestují špatně a jsou z toho akorát smutní a naštvaní. Ovšem naštvaní musíte být, jedině sami na sebe. Protože kdo vám říkal, že máte jít obchodovat na burzu s nulovými znalostmi? Nikdo. Tak jako všechno, má i burza své pravidla, které musíte dodržovat a také různé informace, které musíte znát a řídit se jimi. Ovšem co dělat? Chcete pořád na burze obchodovat, máte na to i příslušný kapitál, jen nevíte jak. Nemáte na to zkrátka nervy či čas na to, aby, jste obchodovali na burze sami. Snadná pomoc, najděte si někoho, kdo bude obchodovat za vás. Takový člověk se musí logicky vyznat v burze a v obchodování na burze. Ideálně by takový člověk měl mít nějaké zkušenosti s obchodováním a to jak dobré zkušenosti tak ty špatné. Pokud by měl takovýto člověk jen kladné zkušenosti, měl by velké oči a nebál by se riskovat, protože jenmu vyjde všechno. A koneckonců riskoval by s vašimi penězi, čehož se chcete vyhnout.

Asi nejtěžší bude to, najít toho nejvhodnějšího a toho nejlepšího obchodníka. Nejlepší asi je, aby, jste si našli makléře spíše takového, který funguje sám za sebe, než takového z velkých firem. Takový, který pracuje sám za sebe, se musí otáčet, aby si našel klienty a ti s ním byli spokojení. Když je s takovým makléřem někdo spokojený, doporučí jej dál, svým přátelům. A to je právě ono, nejlepší způsob, jak si najít dobrého obchodníka je na doporučení někoho jiného. Váš přítel či kamarád, který je se svým makléřem spokojený neváhá doporučit jej dál. Existuje dokonce taková databáze, kde si můžete vyhledat jméno svého makléře. Pokud tam jméno nebude, asi je jasné, co dotyčný s vašimi penězi chce udělat.

Pokud se s nějakým makléřem sejdete, nebojte se ho vyptat na cokoliv. Na historii podnikání, na spokojené zákazníky, na nespokojené zákazníky, ptejte se, zda investuje své vlastní peníze a podobně. Navíc, je dobré se sejít se svým makléřem osobně a vyptat se jej na všechno. Samozřejmě lhát se může ve všem, ale uvidíte jeho reakci. A ten kdo lže, obvykle se maličko zadrhne či znervózní a pak víte, že něco není v pořádku. Navíc takový makléř, který neinvestuje vlastní peníze, asi moc důvěryhodný nebude. Vaše peníze zainvestuje s chutí, ale své vlastní ne? To asi nesvědčí o jeho jistotě na burze.

Ptejte se také na to, kolik si makléř bude účtovat za své služby. Obvykle by to mělo být peníze za obchod a nějaká procenta ze zisku. Finance za obchod se pohybují okolo jednoho až dvou dolarů a to je také částka, kterou by vám makléř měl ideálně účtovat. Takové firmy, co si účtují až padesát dolarů za obchod je velmi drahý a pokud na takovou firmu či jednotlivce narazíte, vyhněte se jim obloukem a žádné peníze si nenechejte od nich investovat. Ideálem je právě výše zmíněné jeden až dva dolary, tolik co stojí obchod na burze. Procenta ze zisku jsou na vás a na makléři, jak se domluvíte. Přiměřené procenta jsou asi tak deset až dvacet procent ze zisku.

Nesvěřujte peníze na cizí účet, vždy dbejte na to, že je máte na svém vlastním účtu. Jistota je jistota. Dále se můžete informovat o tom, zda se můžete podívat, jak obchody probíhají, zda dodržuje pravidla, které jste si nastavili, zda investuje pouze tolik procent do určitých akcií, komodit a podobně, kolik jste si nastavili, zda dodržuje výši ceny a propad ceny, a když toho váš obchod dosáhne, okamžitě prodává. Jsou to přece vaše peníze a musíte mít o nich jistotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Investice'
Tipy na jiné články