Proti škodám se mohou pojistit také piloti a instruktoři

vydáno 27.05. 2016 • Tipy a rady • zobrazeno 3300x
Proti škodám se mohou pojistit také piloti a instruktoři

Propadli jste létání a máte strach, že způsobíte škodu na zapůjčeném stroji? Buďte v klidu – portfolio produktů některých pojišťoven totiž zahrnuje také pojistky pro piloty. Zaměřili jsme se na pojišťovnu ERGO, která nabízí komplexní řešení pro piloty i instruktory. Prozradíme vám, jaké jsou parametry pojištění a jak si ho můžete sjednat z pohodlí domova.

Co je to pojištění pro piloty?

Pojištění odpovědnosti pilota je speciální typ pojištění, které slouží ke krytí škod způsobených na zapůjčeném stroji. Sjednávají si ho piloti i instruktoři, protože pojišťovna hradí také škody, které způsobí žáci. Pojištění se vztahuje na letadla registrovaná v členských zemích Mezinárodní organizace pro civilní letectví.

Proč se pojistit u ERGO pojišťovny?

Při výběru vhodného produktu byste se měli zaměřit především na rozsah a výši pojistného plnění. V případě pojištění pilotů od ERGO pojišťovny je výše pojistného krytí volitelná, a to od 50 000 Kč do 600 000 Kč. Výše spoluúčasti je nízká – pouze 10 %. Podobně jako například u havarijního pojištění, lze také na tuto pojistku získat slevu. S ohledem na počet prokázaných nalétaných hodin až do výše 20 %.

V současné době v nabídce najdete dva různé balíčky pojištění: Standard (bez připojištění finančních škod) a Plus (včetně pojištění finančních škod). Délku trvání si zvolíte sami – jednou z možností je také doba neurčitá s automatickým prodloužením smlouvy.

Pojistit se můžete okamžitě

Pokud vás pojištění pilotů zaujalo, můžete si ho sjednat z pohodlí domova. ERGO umožňuje rychle vyřízení online, které vám zabere jen několik málo minut. Pojištění začne platit v momentě, kdy se na účet pojišťovny připíše požadovaná částka. V případě platby kartou okamžitě.

ERGO je renomovaná pojišťovna působící na českém trhu přes 20 let. Nepřehlédněte ani další produkty s atraktivními podmínkami – například výhodné majetkové, úrazové nebo cestovní pojištění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články