Půjčka bez nahlížení do registru

vydáno 03.03. 2015 • Půjčky a hypotéky • zobrazeno 2558x

Každému, kdo se v minulosti ocitl v registru dlužníků, se snižuje šance na to, že jeho příští půjčka bude úspěšně schválena. U banky ji dostane jenom těžko, což ale neznamená, že řešení neexistuje. Nabídne ho totiž půjčka bez nahlížení do registru, která je v daném směru mnohem dostupnější.

Jakou charakteristiku má půjčka bez nahlížení do registru?

Jedná se o produkt, který dnes nabídne celá řada nebankovních poskytovatelů. Banky ho téměř nenabízejí, jelikož u nich je stále povinností důkladné prověřování bonity – a mezi jeden z faktorů patří právě registr. A tak řada lidí, kteří u banky nepochodí, najdou východisko u nebankovních společností, u kterých je schválení spojeno s téměř stoprocentní jistotou.

V daném směru je určitě třeba říci také to, že tato půjčka nabídne i velmi rozmanité parametry. Nejčastěji půjčka bez nahlížení do registru nabídne menší sumy, které je možné využít na cokoliv. S penězi jsou poté spjaty i termíny, které také patří mezi kratší, než je zvykem. Co je dalším velkým pozitivem, to je samotný postup žádosti, kterou lze podat online, prostřednictvím krátkých formulářů.

Co by vás mělo o registrech zajímat?

Důležité je vědět také to, co je vlastně daný registr a k čemu slouží. I tak pochopíte, proč je půjčka bez nahlížení do registru správnou volbou. V principu se jedná o databázi, ve které se nacházejí nejenom běžné osoby, ale třeba i firmy, nebo organizace. V rámci této databáze se ke každému člověku připisují informace o tom, zda splácí pravidelně, nebo naopak má problémy se svými závazky. Úvěrovým společnostem poté registr pomůže v tom, aby získali lepší přehled. Navíc v negativních registrech jsou pouze problémoví klienti a tak pokud v nich jméno žadatele figuruje, je mu půjčka zamítnuta.

Různých registrů je dnes celá řada. Pokud zmíníme několik nejznámějších, patří mezi ně určitě zájmové sdružení Solus, nebo Centrální registr dlužníků. Ten je ještě doplňován Nebankovním registrem klientských informací, nebo Centrálním registrem úvěrů.

Jaké výhody půjčka bez nahlížení do registru přinese?

Zpět ale k samotné půjčce, která je určitě produktem, který má celou řadu výhod. Mezi tu hlavní rozhodně patří velmi dobrá dostupnost. Díky ní může být půjčka bez nahlížení do registru nabídnuta i těm žadatelům, kteří již byly v minulosti odmítnuti, a to právě kvůli registrům.

Navíc máte jako žadatelé výhodu, že není třeba dokládat ani další informace, které souvisí s vaší bonitou. Příkladem může být váš příjem. Díky tomu je s půjčkou spjata menší administrativa a tak i rychlejší vyřízení – a to z pohodlí domova, prostřednictvím internetu. Stačí totiž vyplnit jeden krátký formulář, odeslat ho prostřednictvím tlačítka a žádost máte podanou. A to kdykoliv a odkudkoliv chcete.

Jaké má půjčka bez nahlížení do registru nevýhody?

Kromě výhod je určitě třeba zmínit i nevýhody. S nimi je spojeno riziko toho, že klienti nebudou splácet. Tato rizika si poskytovatelé kompenzují vyššími úroky. Nelze to ale říci plošně, jelikož u některých nebankovních společností nemusí být výše zase tak výjimečná. Důležitou radou je, že by půjčka bez nahlížení do registru měla být porovnána s ostatními možnosti, v rámci jednotlivých poskytovatelů. Pozor však na to, abyste nenarazili na nepoctivého poskytovatele. Zde je třeba apelovat na povinnost důkladného prostudování smlouvy.

Jací poskytovatelé půjčky bez nahlížení do registru nabídnout?

Máme-li ve všem jasno, je třeba se zaměřit na konkrétní poskytovatele. Ty najdete v segmentu nebankovních společností. U bank rozhodně nehledejte, jelikož ty používají registr téměř vždy. S tím souvisí i to, že do registrů mohou nahlížet i některé nebankovní subjekty, a tak vždy hledejte ten, který je označen i dodatkem - půjčka bez nahlížení do registru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články