Půjčka na vyplacení exekuce

vydáno 05.05. 2015 • Půjčky a hypotéky • zobrazeno 2531x

Někdy se to stane každému z nás, že se dostane do poněkud svízelnější finanční situace. Může se stát, že je tento problém nutné vyřešit zápůjčkou. Potom je nutné poctivě splácet dlužnou částku, v opačném případě by totiž hrozila exekuce. Ale, co dělat ve chvíli, kdy nezvládáte své závazky plnit a exekuce je na spadnutí? Od toho je tento článek, kde se dozvíte, jak si vzít půjčku, abyste měl dostatečné finance na vyplacení hrozící exekuce.

Kdy uvažovat o půjčce na vyplacení exekuce?

Jak bylo řečeno v úvodu tohoto textu, do nepříjemné finanční situace se dnes může dostat skutečně každý. Navíc je dnes hrozba exekuce skutečně velkým strašákem. Kvůli svým nespláceným závazkům můžete klidně přijít o vlastní nemovitost, což není možné za žádných okolností dopustit. V takovém případě je vhodné se zamyslet nad tím, co dále. O mnoho lepší, než přijít o nemovitost a střechu nad hlavou, je vzít si další půjčku, která bude použita na zaplacení exekuce. Takovouhle půjčku nabízí hned několik nebankovních společností.

Konkrétní délka splatnosti půjčky se liší v závislosti na společnosti, která ji poskytuje. Ve většině případů bývá její rozpětí mezi jedním a několika lety. V některých případech se doba půjčky může vyšplhat až ke dvaceti letům tak, jak se to děje u běžných půjček u bankovních institucí. Půjčka na vyplacení exekuce je velmi variabilní produkt, získat je možné zápůjčku již od částky sto tisíc korun. Maximální výše vypůjčené částky je odvislá od hodnoty zastavené nemovitosti a řadě dalších faktorů. Peníze se mnohdy nevyplácejí ani na účet klienta, který si půjčku bere, ale velice často se rovnou posílají na účet exekutora, který si příslušnou částku nárokuje. To je ostatně ku prospěchu rychlému vyřízení celé situace a může se tak jednat o vhodné řešení ve chvíli, kdy má klient exekučně blokovaný bankovní účet.

Výhody půjčky na vyplacení exekuce

Tzv. půjčka na vyplacení exekuce se již podle názvu hodí k likvidaci dluhu a strašáka jménem exekuce. Zároveň se můžete spolehnout, že její poskytovatel – nebankovní společnost -, od kterého si půjčku vezmete, se postará o vyřízení všech formálních náležitostí, které by exekutoři mohli vyžadovat. Výhody jsou zřejmé. Konsolidujete své půjčky, zabráníte dražbě nemovitosti – pokud tedy ještě nebyla nařízena. I v případe, že by už dražba nařízena byla, není třeba se strachovat, nemovitost lze vydražit zpět. Firmy, které takovýto typ půjčky nabízejí se zároveň postarají o to, aby bylo dlužníkovo jméno vymazáno z registru dlužníků, takže na vaše jméno nepadá jakýkoliv stín. Nemovitost by také neměla být převedena na společnost, jejím vlastníkem byste měl zůstat vy. V případě, že už byste o nemovitost neměli zájem, pak se na společnost můžete obrátit s žádostí o zprostředkování jejího prodeje.

Pozitivní je i fakt, že půjčka na vyplacení exekuce řeší krizovou situaci okamžitě. To by se například u půjček z banky nedalo očekávat. Půjčka na vyplacení exekuce si zakládá právě na rychlosti, s kterou je poskytována. Díky tomu drž vysoké pozice mezi dalšími nebankovními půjčkami, pokud jde o rychlost. Ve valné většině případů není ani nutné prokazovat žádný příjem a uzavření smlouvy je možné dojednat i po začátku exekuce. Půjčky tohoto typu také nebývají omezovány věkem na jeho horní hranici.

Máte samozřejmě pravdu, pokud zastáváte názor, že vytloukání klínu klínem, vyplácení půjčky další půjčkou, není ideální a efektivní, nicméně hrozba zabavení majetku je někdy mnohem horší. Horší, než půjčka, která dovede exekuci zastavit a dá věřiteli šanci se lépe vypořádat s věřitelem, což v konečném důsledku může vést až k získání mnohem výhodnějších podmínek. Je však nutné si tento krok opravdu důkladně promyslet tak, aby bylo možné tuto půjčku splácet. V opačném případě byste se totiž mohli ocitnout v dluhové spirále, což není žádoucí.

Z toho, co jsme zatím zmínili, to vypadá, že půjčka na vyplacení exekuce vypadá jako hodně rizikový podnik zejména pro poskytovatele. To si ale žádná společnost nemůže dovolit. Je proto nutné nějaké jištění. To na sebe obvykle bere ručitel, nebo je ručeno pomocí nemovitého majetku. Ne každý však má nemovitost, kterou by se dalo ručit. Na trhu se tak dá najít i půjčka na vyplacení exekuce bez ručení nemovitostí. V tomto případě se jako forma zástavy ve prospěch ručitele používá například směnka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články