Půjčky bez potvrzení o příjmu

vydáno 05.10. 2017 • Půjčky a hypotéky • zobrazeno 3614x

Půjčky bez potvrzení o příjmu patří mezi produkty s cílovou skupinou nezaměstnaných, důchodců či maminek na mateřské dovolené, tzn. osobám, které nejsou schopné doložit potvrzení o výšce svého pravidelného měsíčního příjmu. Potvrzení o příjmu bývá naprosto nezbytným dokumentem nutným pro získání půjčky nebo úvěru u drtivé většiny bankovních institucí, a proto se tedy nemůžete divit, že tyto produkty bez potřeby potvrzení o příjmu získáte hlavně u nebankovních společností. Tyto instituce po klientovi vyžadují jedinou zásadní věc, kterou je schopnost splácet a možnost ručit, ale tato výhoda je samozřejmě něčím vykoupena. Pokud se ptáte, o co se jedná, pak je to podstatně vyšší úroková sazba a RPSN, než jak tomu je u jiných druhů úvěrů, tím spíše bankovních.

Přirozeně se společnosti proti případným neplatičům musí nějakým způsobem pojistit, když nevyžaduje potvrzení o příjmech. Od určité částky je nutné ručení mnoha různými způsoby. Jedná se o klasickou zástavu nemovitostí, ručení směnkou nebo jinými movitými statky.

Úroková míra u tohoto druhu produktů se určuje podle různých faktorů. Jedním z nich je například výška finančního obnosu a platí pravidlo, že čím více peněz, tím vyšší úrok. Stejně tak je úrok o to vyšší, čím delší dobu splácení si klient určí. Ve chvíli, kdy si klient vezme nejvyšší možnou půjčku na nejdelší nabízenou dobu splatnosti, přeplatí vypůjčený obnos o 50 - 100% její původní hodnoty.

Půjčka bez potvrzení o příjmu patří mezi půjčky bezúčelové, a proto po vás společnost nebude chtít žádné doložení účelu, na nějž si půjčku zařizujete. Následně lze půjčené peníze využít v podstatě na cokoliv. Další nespornou výhodou, ale zároveň i nevýhodou, je velice snadné a svižné vyřízení. Půjčku si můžete vyřídit za pomoci telefonu nebo internetu a peníze se klientovi převedou na účet během jednoho dne.

Nejnižší i nejvyšší možná výška vypůjčené sumy se odvíjí od typu splátkové společnosti a od specifik produkty, jimiž je definován. Jak již bylo uvedeno, ve chvíli, kdy klient neplánuje vypůjčenou cifru zajistit zástavou nemovitosti, pohybuje se maximální možná částka k vypůjčení okolo 20 - 50 tisíc korun. Ale v případě ručení nemovitostí se už částka pohybuje v jiném rozmezí a horní hranice tak bývá kolem jednoho až dvou milionů korun. Můžete také narazit na společnosti, jež klidně klientovi vypůjčí peníze až do výšky deseti milionů korun.

Některé společnosti sice nepotřebují potvrzení o příjmech, ale přesto vám nebudou ochotné půjčku uskutečnit v případě, že máte záznam v bankovních registrech.

Obdobně jako u všech produktů z dílny nebankovních společností, i zde je riziko ve velké neinformovanosti klienta před schůzkou se zástupcem společnosti. Klient většinou nemá ponětí o výši úroku ani RPSN, jež se vypočítávají až na místě podle požadavků klienta (výše částky, doba splácení) a jeho schopnosti půjčku splácet. Nebankovní společnosti také většinou nemají takové zázemí a stabilitu jako banky, a proto je potřeba se opravdu vhodně rozhodovat, u které konkrétní společnosti by si klient měl půjčku vyřizovat, aby ho později nepřekvapily podmínky smlouvy nebo nutnost instantního splacení půjčky v důsledku konkursu společnosti, kde půjčku vyřizoval.

I když je půjčka bez potvrzení o příjmech takřka výhradně záležitostí splátkových institucí, existuje i jedna výjimka v rámci bankovních společností. Touto výjimkou je tzv. mPůjčka od společnosti mBank. Tento produkt je relativně nový, a proto není divu, že je prozatím jediný svého druhu.

Největší přednost této půjčky přirozeně  spočívá v jejím rychlém vyřízení. Peníze se během chvíle klientovi objeví na účtu, jenž k úvěrovému účtu mPůjčky dostane. K účtu také dostane platební kartu, ze které si může zapůjčené peníze vybrat nebo jimi disponovat bezhotovostně. RPSN u společnosti mBank se pohybuje od přibližně 10%, což je mnohonásobně nižší, než v nebankovních společnostech, a klient platí měsíční úrok jen z reálné sumy a ne z plné výšky půjčky.

mBank je ochotná klientovi v případě mPůjčky vyřídit úvěr bez nutného potvrzení přijmu na maximální sumu šedesáti tisíc českých korun. Zároveň též máte možnost k tomuto produktu získat výhody v podobě bezplatného vedení účtu. Největší výhodu pak můžeme najít v možnosti předčasného splacení půjčky úplně bez dalších poplatků nebo smluvních pokut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články