Rychlé půjčky po internetu - nízké částky, ale rychle

vydáno 14.09. 2013 • Půjčky a hypotéky • zobrazeno 2582x

Rychlá půjčka, známá také pod názvy expres půjčka, půjčka bez rizika, půjčka na cokoliv, půjčka ihned apod., je produkt často nabízený nejen bankovními institucemi, ale též firmami nebankovními. Jde o hotovostní neúčelový úvěr, který má různé parametry v závislosti na tom, jestli si ho klient pořizuje u banky nebo u finanční společnosti.

Podmínek u rychlé půjčky prostřednictvím banky nebývá příliš mnoho. Klient je povinen být svéprávnou osobou starší osmnácti let a po založení smlouvy musí zajít na pobočku s dokladem o výšce příjmů.

Kladem rychlé půjčky je, jak nám na první pohled název produktu napovídá, velice svižný převod peněz od banky směrem k zákazníkovi. Existují banky, které dokonce tvrdí, že klient má finance k dispozici už během pěti minut od vyřízení smlouvy. Ve skutečnosti s penězi můžete disponovat do 24 hodin. Vyřízení půjčky a s ní související poplatky jsou většinou zdarma a rovněž pojištění půjčky s ohledem na riziko klientovy smrti a trvalých následků po úraze je bezplatné. Někdy se můžete setkat i s pojištěním rizika ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Výška samotné půjčky se nachází v rozmezí od dvaceti do pěti set tisíc korun podle banky, u níž si klient půjčku zařizuje. Banky většinou nepotřebují ručitele a pokud ano, pak pro vyšší částky. Výška maximální částky, jakou má klient možnost vypůjčit se odvíjí od specifických podmínek každého klienta. Jedná se tak o výšku stálého měsíčního příjmu, místo bydliště a s ním související životní úroveň v regionu nebo třeba náklady na bydlení a spotřebu.

Každá banka má také jinak nastavenou dobu splatnosti, nicméně většinou je možnost si dobu stanovit na 1-7 let. Splácení probíhá formou pravidelných měsíčních splátek a je anuitní (tzn. že už s první splátkou snižujete zůstatek půjčky). Klientem stanovenou výšku splátek nelze měnit. Některé banky nabízejí i možnost splacení půjčky předčasně. Splácení může probíhat formou bezhotovostního převodu z běžného účtu nebo hotovostní platbou na pobočce.

Většina bank nabízí spotřebitelské úvěry tohoto druhu i klientům, kteří u dané banky nemají běžný účet. Tito klienti poté mohou čekat, že jim bude nabídnuta výhodnější úroková sazba, než kterou by měli jako stávající klienti dané banky. Lepší úrok zpravidla dostane též klient, jenž svou půjčku zajistí (např. směnkou, ručitelem nebo nemovitostí). Úroková sazba se u těchto produktů pohybuje relativně vysoko, a to kolem deseti procent z vypůjčené částky. Měsíční poplatek za vedení úvěru se nachází v rozmezí 50-100 korun. Vzhledem ke skutečnosti, že spotřebitelské úvěry mají nižší úrokovou sazbu a delší dobu splatnosti než např. kontokorentní úvěry, hodí se spíše v případě vyšší investice jako je rekonstrukce bytu, koupě auta apod.

Jestliže se vám podmínky pro zisk rychlé půjčky prostřednictvím banky zdají být jednoduché, u nebankovních finančních společností lze neúčelový úvěr získat ještě snáze. Tyto instituce si většinou klienty žádající o půjčku ani neověřují v registru dlužníků, nepotřebují žádný doklad o příjmech, ručitele apod. O půjčku u splátkových společností tak může zažádat i riziková část klientů, která by na úvěr u banky neměla vůbec žádnou šanci. S tímto samozřejmě souvisí mnohem vyšší úroková sazba pohybující se okolo 10-20% celkové sumy. Ale zjištění přesné roční procentuální sazby nákladů nepatří mezi nejlehčí úkoly. Dotázáním před uzavřením smlouvy můžeme tedy většinou zjistit jen to, že sazby uváděné u produktu jsou jenom orientační a že se každému klientovi vypočítává podle délky splatnosti, výšky jedné splátky a výši půjčené částky.

Výše částky, kterou si klient může vypůjčit, je u každé společnosti jiná. Existují spoelčnosti, které by mohly půjčit 3-50 tisíc, ale také společnosti, které nabízejí 20 tisíc-1 milion korun. Délka splatnosti je stanovena na půl roku nebo až pět let.

U bankovních i nebankovních půjček tak najdeme společnou vlastnost, a to že peníze máme k dispozici během následujících 24 hodin po dojednání smlouvy a také možnost pojištění proti riziku úmrtí, pracovní neschopnosti nebo ztráty práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články