Seriózního poskytovatele rychlé půjčky poznáte podle 3 základních znaků!

vydáno 28.10. 2017 • Půjčky a hypotéky • zobrazeno 3322x

Když rychle potřebujete peníze a je to menší obnos, byla by hloupost chodit do banky. U běžné půjčky se uvážete splácet třeba několik let, kontokorent a kreditní karta jsou drahé špásy. Nebankovní půjčka je naopak pro takové případy stvořena, nabízí peníze ihned, třeba i jen několik set a co víc – peníze můžete získat i zcela zdarma. Jak poznáte, že si půjčujete u seriózní firmy a eliminujete tím riziko podvodu?

Nově musí mít licenci

V českém nebankovním prostředí působilo až na 60 000 poskytovatelů půjček. Ne všichni jednali férově, lákali například na velmi výhodné půjčky, ale reklama byla klamná a mnoho lidí se proto dostalo do problémů. Od prosince 2016 platí novela zákona o spotřebitelském úvěru, která situaci rapidně mění. Poskytovatelé si například museli požádat o licenci u ČNB. K 1. 3. 2017 (poslední možný termín) to udělala jen hrstka z nich. Pokud si chcete půjčit, zjistěte si, jestli má firma požádáno. Zjistíte to snadno, na webu ČNB funguje dočasný registr poskytovatelů nebankovních úvěrů.

Nic před vámi netají!

Důkazem, že se jedná o férovou firmu, je její přístup k zákazníkovi. Nesmí před vámi nic tajit, zejména poplatky za půjčení musíte znát předem. Je velkou výhodou, když narazíte na nabídku: rychlá půjčka zdarma. Díky ní si princip fungování vyzkoušíte a nezaplatíte za to ani korunu navíc. Společnost by s vámi také měla komunikovat a vysvětlit vám všechny vaše dotazy.

S členstvím ještě lepší

V České republice funguje ještě APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o dobrovolné sdružení. Jedním se zakládajících členů je Via SMS s.r.o., která jako jedna z prvních požádala o vydání licence od ČNB. I díky tomu má status: ověřený poskytovatel úvěrů. Kromě ČR nabízí půjčky ve Španělsku, Polsku, Litvě i Lotyšsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články